Kup Lekcję Online Narty i Snowboard Szkolenie dla Dzieci Szkolenie dla Dorosłych Restauracja Sygnatura Kolejka Górska Adrenaline Stoki i Wyciągi Parkingi Zamów Newsletter sprawdź ofertę
sezonu letniego

Historia

drukuj

W latach 80, wraz z nową koncepcją zagospodarowania terenów wokół Jeziora Maltańskiego, w Poznaniu powstał projekt kompleksu sportowo-rekreacyjnego ze stokiem narciarskim (projekt Kompleksu Malta – Klemens Mikuła). Początkowo naturalny stok u podnóża odbudowywanego KOPCA WOLNOŚCI wykorzystywany był przez miłośników białego szaleństwa tylko w nieliczne dni, kiedy pokrywał go śnieg. Dopiero pomysł stworzenia obiektu całorocznego dawał nadzieję na możliwość korzystania z niego przez 365 dni w roku. Taka właśnie idea zaświtała w głowach inwestorów z MALTA SKI. Niewiarygodny wręcz pomysł zaczął być realizowany w drugiej połowie 1992 roku. Pierwsze maszyny ciężkie wjechały na stok w sierpniu. Dzięki kilku zapaleńcom, po niespełna 6 miesiącach wytężonej pracy powstało pierwsze w Europie Środkowej Całoroczne Centrum Narciarstwa. Podobne stoki pokryte sztuczną nawierzchnią istniały w tym czasie m. in. w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech.

Uroczyste otwarcie CCN MALTA SKI, na które przybyło 30 tysięcy osób, odbyło się 21.02.1993 roku.

MALTA SKI z roku na rok poszerzała swoją ofertę. Obok nauki jazdy na nartach, a później również na snowboardzie, zaczęliśmy oferować inne usługi. Uruchomiliśmy WYPOŻYCZALNIĘ rowerów górskich, rowerów rodzinnych i łyżworolek, wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz SERWIS NARCIARSKIi. W czasie wakacji letnich i ferii zimowych organizujemy sportowe półkolonie dla dzieci. Na Polu Piknikowym w sezonie letnim organizujemy imprezy rekreacyjne i integracyjne dla firm z całej Polski. W 1998 roku otwarty został LETNI TOR SANECZKOWY. W latach 2002 i 2004 roku otwarte zostały popularne obiekty golfowe: Pole do MINI GOLFA i Pole do Nauki Gry w Golfa – DRIVING RANGE (obecnie niedostępne). Latem 2005 roku powstało darmowe KINO LETNIE MALTA SKI, prezentujące filmy i koncerty muzyczne. 6 maja 2012 roku oficjalnie została otwarta nowa atrakcja na MALTA SKI - Kolejka Górska Adrenaline. Wraz z nią powstała nowa gastronomia - w tym Restauracja Wiankowa, tarasy widokowe, ciągi komunikacyjne i publiczne toalety.
Do Poznania zapraszamy również światowe gwiazdy narciarstwa. Gościli u nas Pirmin Zurbriggen i Franz Klamer.
Organizowane przez MALTA SKI imprezy, koncerty, zawody sportowe i festyny gromadzące tysiące widzów i setki zawodników, wpisały się już na stałe w kalendarz imprez Poznania. Objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, rozgrywany rokrocznie na Stoku Narciarskim MALTA SKI Puchar Poznania w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie, to dobitny przykład naszej tradycji.

powrót do góry